Оновлений герб та прапор Бершадського району

Обговорення подій, новин, які відбуваються у нашому рідному місті та Бершадському районі

Модератори: bershad, Korespondent

Оновлений герб та прапор Бершадського району

Повідомлення bershad » 21 березня 2008 18:06

Бершадська районна рада

РІШЕННЯ
12 липня 2007 р. 8 сесія 5 скликання
Про герб і прапор Бершадського району
Беручи до уваги історичну традицію побутування в Україні й, зокрема, на Поділлі, територіальної символіки (герба та прапора), з метою утвердження місцевого самоврядування, відродження самобутності регіону, його вікової культурної спадщини, виховання у населення почуттів патріотизму малої батьківщини, що є важливими чинниками побудови громадянського і демократичного суспільства, гарантом державної міцності, процвітання та добробуту, та на підставі ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" районна рада ВИРІШИЛА :
1.Прийняти пропозиції авторів проектів герба та прапора району Максимчука В. Д. і Коновала В. А. та висновки геральдичної комісії райдержадміністрації щодо символіки Бершадського району.
2.Затвердити ескіз, опис, символіку та положення про використання герба району згідно з додатком 1.
3.Затвердити ескіз, опис, символіку та положення про використання прапора району згідно з додатком
4.Рекомендувати міському та сільським головам розробити та прийняти місцеву символіку територіальних громад з урахуванням відповідних правил геральдики та висновків геральдичної комісії районної державної адміністрації.


Голова районної Ради М.Бурлака
Додаток 1
до рішення 8 сесії
Бершадської районної ради
5 скликання
від 12 липня 2007 р.

ЗОБРАЖЕННЯ, ОПИС, СИМВОЛІКА ТА
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГЕРБ РАЙОНУ
I.Опис герба району

Герб району розроблений на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з урахуванням головних правил геральдики. Автори проекту: Максимчук В.Д. - перший заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради та Коновал В.А. - головний спеціаліст з питань інформаційного та комп’ютерного забезпечення апарату райдержадміністрації.
Герб району має форму щита червоного кольору. У центрі - стилізоване зображення сторожової вежі другої половини 17 століття в с. Баланівка.
muzey.jpg
Музей розміщений в с. Баланівка
muzey.jpg (13.7 Кб) Переглянуто 3431 разів


З лівого боку у верхній частині щита - золоте сонце, у правій - срібний хрест
gerb-small.gif
Герб Бершадського району
gerb-small.gif (6.99 Кб) Переглянуто 3452 разівII.Символіка герба району
Сторожова вежа – пам’ятка архітектури середини 17 століття в селі Баланівка, свідок віковічної боротьби з поневолювачами, збережена частина укріплень на південних рубежах Брацлавщини.
Золоте сонце - одна з перших зафіксованих геральдичних відзнак Поділля, відома з початку XV ст.

Срібний хрест– найдавніший історичний геральдичний знак Брацлавщини (Східного Поділля), в складі якої довгий період перебувала територія Бершадського району.
Золоте сонце та срібний хрест символізують спорідненість земель Поділля та Брацлавщини, які складають основу нашої області.

Символіка кольорів:

Золото - ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.
Срібло - чистоту, непорочність.
Червоний колір - великодушність, мужність, відвагу, сміливість.
Ш. Положення про герб району
Дане Положення у відповідності до історичної традиції та сучасної практики визначає правовий статус районного герба, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.
Герб району є місцевим символом, який наслідує історичну традицію побутування земельної символіки, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування.
1.Еталон герба в авторському виконанні та супровідні документи (Положення, Опис) зберігаються у сесійній залі районної ради, дублікати – в залі засідань райдержадміністрації та районному краєзнавчому музеї і мають вільний доступ для ознайомлення мешканців та гостей району.
2.Репродукування та тиражування герба району здійснюється:
• у вигляді кольорового, чорно-білого, об'ємного чи графічного зображення;
довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;
При репродукуванні та тиражуванні герба району має бути збережена кольорова та графічна тотожність еталону та його опису, затвердженого сесією районної ради.
4. Зображення герба відтворюється:
на фасаді будинку районної ради;
у сесійній залі районної ради та зали для засідань райдержадміністрації;
• бланках, штампах та печатці (для особливих церемоній) представницьких та виконавчих органів;
• офіційних виданнях районної ради та органу виконавчої влади;
• центральних магістралях при в'їзді на територію району.
5. Зображення герба використовується:
• як елемент святкового оформлення районного центру та населених пунктів під час урочистих церемоній та районних свят (фестивалі, виставки, т. інше);
• на почесних грамотах, вітальних листах, пам'ятних адресах, важливих історичних документах (угодах про дружбу та співробітництво і т. інше), дипломах творчих премій, відзнаках престижу у сфері політики, бізнесу, культури та спорту тощо.
6. Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджене зображення герба (згідно з еталоном), а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) - з дозволу районної ради, на підставі угоди з нею та відповідно до Положення "Про Гербовий збір за право використання символіки району", яке затверджує голова районної ради .
При цьому у ньому має бути зазначено, що згадані суб'єкти господарської діяльності зобов'язані до сплати Гербового збору, який складає 0,1% вартості продукції.
Кошти від Гербового збору надходять до районного бюджету і можуть бути використані лише на культурно-освітні цілі (реставрація пам'яток історії, краєзнавчі видання) .
Дозвіл на користування зображенням районного герба передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (районна рада) має право розірвати угоду з фірмою-виробником.
Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення герба району з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян.
7. Виключне право на використання герба належить районній раді. Відповідальність за дотримання вимог щодо його використання покладається на голову районної ради.
8. Не дозволяється без спеціальної згоди районної ради використання герба у випадках, не передбачених цим Положенням;
9. У випадку наруги над гербом району, на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії накладається адміністративне стягнення (штраф), чи покарання у визначеному законами України порядку.
Голова районної ради М.Бурлака
Додаток 2
до рішення 8 сесії районної ради
5 скликання
від 12 липня 2007 р.

ЗОБРАЖЕННЯ, ОПИС, СИМВОЛІКА ТА ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРАПОР РАЙОНУ

І. Опис прапора району
Прапор району розроблений на основі місцевих історичних джерел та пам’яток з урахуванням головних правил геральдики та прапорництва. Автори проекту: Максимчук В.Д. – перший заступник голови райдержадміністрації, депутат районної ради та Коновал В.А. - головний спеціаліст з питань інформаційного та комп’ютерного забезпечення апарату райдержадміністрації.
Прапор району являє собою прямокутне полотнище червоного кольору із співвідношенням сторін 2:3 (розмір полотнища згідно з еталоном ). Колір прапора взятий з основи (тла) герба району
На прапорі – стилізоване зображення срібного хреста (найдавнішого геральдичного знака Брацлавщини), в перетині якого основний елемент герба району – сторожова вежа села Баланівки, найдавніша архітектурна та історична пам’ятка району.
Держак прапора ( довжина - 2,5 м, діаметр - 5 см ) - пофарбоване у жовтий колір. Верхівка держака прапора увінчана металевою маківницею, кулястим наконечником жовтого кольору, що кріпиться (навінчується ) на базу того ж кольору.
prapor-smal.gif
Прапор Бершадського району
prapor-smal.gif (2.04 Кб) Переглянуто 3439 разів


П. Символіка прапора району
Загальні положення:
Червоні смуги символізують основний колір герба району, який в свою чергу відображає тло герба Брацлавщини. Білі смуги відтворюють колір прапора Полілля. Поєднання двох кольорів свідчить про належність району до Вінничини, а зображення головного елемента герба району (сторожова вежа с.Баланівки) представляє її південну частину - Бершадщину.
Крім того, дві смуги білого кольору, що перетинаються, символізують ріки району: Південний Буг, яка ділить район майже навпіл, Дохно та Удич, що впадають в основну ріку.
- пропорції прапора району узгоджені з розмірами Державного прапора України;
- загальна композиція прапора району гармонує з геральдичним рішенням побудови герба району;
- прапор району створений з урахуванням (на основі) історичної традиції, властивої місцевому прапорництву, визначальними рисами якої є:
відтворення на прапорі земельних емблем;
зв'язок кольорової гами прапора з гербовими барвами;
Символіка кольорів:
Срібло - чистоту, непорочність.
Червоний колір - великодушність, мужність, відвагу, сміливість.

Ш. Положення про прапор району
Дане Положення відповідно до історичної традиції та сучасної практики визначає правовий статус прапора району, регламентує порядок його використання, відтворення та тиражування.
1. Прапор району є офіційним символом Бершадського району, який наслідує історичну традицію використання місцевої символіки, атрибутом влади органів місцевого самоврядування.
2. Прапор району (оригінал) встановлюється у службовому кабінеті голови органу місцевого самоврядування, а на час скликання сесії вноситься до сесійної зали.
3. Репродукування та тиражування прапора району здійснюється:
• у вигляді кольорового, чорно-білого зображення;
довільною технікою виконання та з різноманітних матеріалів;
довільних (з дотриманням пропорцій) розмірів;
При репродукуванні та тиражуванні прапора району має бути збережена кольорова та графічна тотожність оригіналу та його опису, затвердженого сесією районної ради.
4. Прапор піднімається на фасаді перед будинком районної ради та райдержадміністрації (або в іншому відведеному місці):
у дні державних свят України;
під час проведення сесії обласної ради;
прийому офіційних делегацій;
урочистих церемоній та свят;
За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора України та прапора району, останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України і розміщується справа від нього (з боку глядача).
У випадку одночасного підняття прапора району та прапора організації, фірми, установи (якщо вони розташовані поруч) прапор організації повинен не перевищувати розміри прапора району і розташовуватися справа від нього (з боку глядача).
5.Прапор району може бути піднятий під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводять представницькі та виконавчі органи влади, громадські об'єднання, підприємства, установи та організації незалежно від форм власності.
6.Прапор району використовується:
• як елемент святкового оформлення районного центру під час урочистих церемоній та районних свят (фестивалі, виставки);
• під час проведення місцевих (під егідою районних організацій) господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;
• офіційними делегаціями району у загальноукраїнських, міжнародних акціях у сфері політики, бізнесу, культури та спорту;
• під час урочистої церемонії присяги новообраного голови органу місцевого самоврядування;
Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати лише затверджене зображення прапора району, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, виготовлення сувенірної продукції) - з дозволу районної ради відповідно до Положення "Про Гербовий збір за право використання символіки району", яке затверджує голова районної ради.
При цьому у ньому має бути зазначено, що згадані суб'єкти господарської діяльності зобов'язані до сплати Гербового збору, який складає 0,1% вартості продукції:
кошти від Гербового збору надходять до районного бюджету і можуть бути використані виключно на культурно-освітні цілі (реставрація пам'яток історії, краєзнавчі видання);
дозвіл на користування зображенням прапора району передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, власник знаку (районна рада) має право розірвати угоду з фірмою виробником;
Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, юридичні та фізичні особи, що використовують зображення прапора району з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян України.
7.Виключне право на використання прапора району належить районній раді.
8.Не дозволяється без спеціальної згоди районної ради використання прапора району у випадках, не передбачених цим Положенням.
9.Відповідальність за дотриманням вимог даного Положення покладається на голову районної ради.
10.У випадку наруги над прапором району на фізичну чи юридичну особу, яка вчинила такі дії, накладається адміністративне стягнення, чи покарання у визначеному законами України порядку.
11.Контроль за виконанням цього Положення покладається на голову районної ради.

Голова районної ради М.Бурлака

Матеріали розміщені на офіційному веб-сайті Бершадської райдержадміністрації:
http:// rda. bershad. info/forum/index.php/topic.159.0.html
З повагою Шевчук Олексій - адміністратор сайту
http://bershad.com.ua - Портал Бершадського району
http://oldi.com.ua - Комп'ютери та офiсна технiка
bershad
Адміністратор сайту
 
Повідомлень: 485
З нами з: 15 травня 2003 23:31
Звідки: Бершадь

Повернутись до МІСЬКІ НОВИНИ, ПРО БЕРШАДЬ ПИШУТЬ...

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів

cron