Батьки і діти

Обговорення подій, новин, які відбуваються у нашому рідному місті та Бершадському районі

Модератори: bershad, Korespondent

Батьки і діти

Повідомлення dragan » 09 травня 2010 21:59

Я вже давно виношував у собі задум написати цей матеріал. Мене іноді шокують речі які іноді відбуваються у нашому суспільстві. Ось приміром у одному селі жила одна родина. Господині бабусі Ликері було 89 років. Якось вона простудилась і отри мала запалення легенів. Донька Марина відвезла її до дільничної лікарні, і забула «дорогу до медичного закладу» , аби провідати свою стареньку мати, яка дала їй життя. Через деякий час бабуся Ликера померла, бо її ніхто не лікував. Якби дочка купила антибіотики, то можна було жінку врятувати. Із похороном теж вийшла оказія, бо донька Марина не захотіла забирати із моргу мати, мотивуючи своє рішення тим, що вона готується одружувати свого сина Сашка… А тому прямо із моргу тіло бабусі Ликери відвезли на цвинтар. Відгомоніло теє весілля. Через деякий час її син Олександр розійшовся із дружиною, став зловживати алкоголем. На Покрову у лісосмузі наклав на себе руки…
Із родиною Голованів я був знайомий давно. Тітка Ліда усе своє життя доглядала і няньчила дітей, а їх у неї було 4. Дядько Вася пропрацював водієм на автобусі. Уже будучи на пенсії він навчився робити діжки для соління. Якось несподівано захворіла тітка Ліда і відійшла за обрій життя. Залишився дядя Вася жити із наймолодшим сином Георгієм. Невістка забажала, аби дядько Василь перебрався вікувати до кухні, у якій не було груби. Тож чоловік вечорами мерз. Часто голодував. І коли захворів, то син просто залишив помирати батька на самоті.
А дядько Міша Забіяка уже своє життя пропрацював на спиртзаводі. І коли у нього виявили невиліковну хворобу, то дочка Оксана не стала лікувати батька. Хотя батько будучи учасником війни отримував непогану пенсію. Якось я зустрів дядю Мішу, і запитав, чому він так рідко виходить на двір і у відповідь почув, що дочка закриває двері, аби він не виходив на вулицю. У січні 2009 його не стало.
У святому письмі сказано, що діти повинні шанувати своїх батьків. «Почитайте отца твоего и мать твою, что бы тебе было хорошо и что бы продлились дни твои на земле» ( Исх. 20; 12). Насправді у даному випадку стало так, що батьки стали непотрібні своїм дітям. І ті діти чомусь не замислюються, що їхні діти так само можуть поступити із ними. Господи, шо це коїться на світі?
Родину Мігалів я знаю давно. Тітка Галя усе своє життя пропрацювала у лікарні. Виростила двійко дітей; Рому та Віктора. Сорок років назад вона придбала машину «Жигулі. Старший син Рома дуже хтів, щоб вона подарувала йому машину. Та тітка Галя хтіла щоб на неї іздив молодший її син Віктор. Через цю машину, Рома возненавидів свою рідну мати. У розмові із людьми він її проклинав. Навіть ті люди які слухали його мову стримували Рому говорячи; Рома так не можна казати на рідну мати, як би там не було. Вона твоя мати і дала тобі життя. У листопаді тітка Галя померла. Коли родичі повідомили Ромі про смерть мами, то він на усе подвір’я почав кричати, що він мовляв молився Богу, щоб Бог покарав його мати Галю, бо це за його словами вона померла легкою смертью. От якби вона помучилась- кричав він, що аж з рота летіла сльюна.
Зараз Рома у прямому розумінні цього слова вздовж і поперек перевертає хату, виносить речі. Декілька разів питав Віктора, чи мала мати заощадження? Про які може бути мова гроші, коли вона постійно лікувалась? Незадовго до своєї смерті викопала криницю та побудувала 45 метровий паркан. Коли у листопаді померла тітка Галя, то Вітя вночі ходив навколо моргу і плакав. А в цей час брат Рома позривав замки і заліз у хату. Він забрав документи на машину, перевернув хату нишпорячи шукаючи гроші. Біля моргу Віктору стало зле, і його відвели до приймального відділення Бершадської медичної швидкої допомоги. Кардіограма показала, що у нього мікроінфаркт. Він відмовився лягати у лікарню, бо потрібно було організовувати похорон його мами.
Господи, що це коїться на цьому світі?
Олександр Драган,
редактор газети «Слово Боже – УПЦ»
село Флорине, Бершадський район,
dragan
Патріот міста Бершадь
Патріот міста Бершадь

Повернутись до МІСЬКІ НОВИНИ, ПРО БЕРШАДЬ ПИШУТЬ...

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів