"Феєрверки"Світлани Шульц, або Бершадь у прірві

Обговорення подій, новин, які відбуваються у нашому рідному місті та Бершадському районі

Модератори: bershad, Korespondent

"Феєрверки"Світлани Шульц, або Бершадь у прірві

Повідомлення Korespondent » 31 липня 2011 21:08

Политика 28 ноября 2007 15:12:54
Автор: Петро МАНІЛЕНКО
"Феєрверки"Світлани Шульц, або Бершадь у прірві


Справді, все це у минулому, залишилося у спогадах, архівах та музейних експозиціях. Помаранчева революція дала жителям цього благодатного подільського краю надію на відродження. Та з призначенням на високу посаду голови райдержадміністрації Світлани Шульц справи пішли, на жаль, ще гірше. Коли ж то було, щоб за рейтинговою оцінкою роботи за дев’ять місяців 2007 року Бершадщина опинилася аж на 15 місці! Цю цифру чомусь приховують від людей і не називають на нарадах, не пишуть у газетах.

Одразу дам відповідь тим, хто скаже, що це винна засуха. А як зумів Могилів-Подільський з 26-го місця перейти на третє? Туди навіть воду завозили.

Бершадь постійно лихоманять різні інтриги, конфронтація між райдержадміністрацією та районною, міською радами. Не вщухає потік скарг у різні інстанції та газети, телебачення. Різко впала трудова дисципліна. Керівники промислових і сільськогосподарських підприємств не приходять на різні наради, у тому числі на обласні селекторні. Це можна сказати і про головних спеціалістів господарств.

ВИРУЧАЄ ПТАХОКОМБІНАТ

У районі знищена тваринницька галузь. Хоча на папері все виходить гладко. Але то за рахунок ВАТ “Птахокомбінат “Бершадський”, який очолює досвідчений керівник Іван Андрушко. Він без підтримки районної влади зумів так організувати виробництво, що колектив досяг європейського рівня.

Підприємство виробляє 82 відсотки м’яса району. Ось тут і розпочинається маніпуляція цифрами. Треба “витягнути” промисловість, результати господарювання птахокомбінату показують серед підприємств. Завал у сільському господарстві – туди переносять і записують досягнення передового колективу. То в районі є птахівництво чи тваринництво, від якого залишилися лише ратички?

Доки бершадці слухатимуть словоблуддя про потужного і надійного інвестора на колишньому пограбованому і порізаному цукровому заводі, де мали створити сотні робочих місць і випускати сучасні будівельні матеріали?

Де ж той обіцяний газ у райцентрі та довгоочікуване відкриття пологового відділення у райлікарні?

Пригадую, як на нараді 2 лютого цього року заступник голови облдержадміністрації Василь Черній критикував бершадців майже по кожній позиції, моніторингу, який проводився за методикою Кабміну.

Який не візьмеш результат, а він гірший, ніж у сусідів-тростянчан, чи середньообласний. Район отримує найбільшу на Вінниччині допомогу від держави. Так, бюджетна підтримка складає 15 відсотків від того, що одержує область. А де віддача?

Безладдя на місцях, безконтрольність призвели до грубих порушень техніки безпеки. Лише торік на підприємствах АПК сталося 25 нещасних випадків, у тому числі 2 смертельні; виявлено 690 порушень правил охорони праці, а за нинішніх 6 місяців – 387.

У жодному господарстві не обладнали кімнати з охорони праці, досі не завершена атестація робочих місць. Щороку на засіданнях різних комісій заслуховують питання утилізації невідомих заборонених отрутохімікатів, однак, як кажуть, віз і нині там. Коли, нарешті, вивезуть з трьох господарств 2830 кг небезпечних речовин – невідомо. Протягом останніх трьох років у районі не збудовані нові отрутосховища, не ремонтують існуючі склади мінеральних добрив та пестицидів. 14 повністю непридатних отрутосховищ так і залишаються не знезараженими.

Як дбають про лікування, оздоровлення трудівників, вам краще можуть розповісти у рай- санепідемстанції. Насторожує, що через кілька років на Бершадщині не буде кому працювати, як це сталося уже в Тернівці.

Аж не віриться: в районі не працює жодна лазня, а ми збираємося в Європу...

Куди ж дивиться влада? Дещо зроблено, проте справжнього прориву, як записано у “Десяти кроках Світлани Шудьц”, не сталося. За два з половиною роки голові райдержадміністрації не вдалося вивести, або хоча б наблизити Бершадь до втрачених позицій.

І дарма Світлана Леонідівна з гордістю каже, що вона за цей час зробила більше, ніж попередники – Григорій Заболотний, Іван та Анатолій Павліченки разом узяті. Це – неправда.

З кожним днем район втрачає набуте роками, а найбільше – віру людей. Усі зверху бачать, погоджуються, а водночас чекають фіналу, як це сталося кілька років тому в сусідньому Тульчинському районі, де довірили кермо такому ж дилетанту.

Найголовніше – пані Шульц розігнала навіть свою команду, з усіма пересварилася і почала бронзовіти на п’єдесталі влади.

У райдержадміністрації знайшлися робочі місця для кума, куми з чоловіком, кількох подруг. Туди важко влаштуватись молодим спеціалістам. Зелена вулиця лише тим, хто працював у міській школі №3, яка стала своєрідною “кузнею” кадрів. Дійшло навіть до смішного: нещодавно в РДА звідти взяли на роботу педагога передпенсійного віку, щоб жінка могла одержати більшу пенсію, як державний службовець. І довірили очолити... організаційний відділ.

У Світлани Шульц взагалі своєрідний стиль роботи з кадрами. У неї думка про людину може змінюватися, як планета. Вона постійно звільняє з посад, привселюдно ображає, не дотримує слова. Добрий десяток людських життів понівечено з її “легкої” руки.

Наприклад, свого заступника Р. (патріота, педагога, порядну людину) безпідставно звільнила з роботи. Так спаплюжила, що довела до передінфарктного стану – сам бачив, як він хапався за серце, коли виходив з кабінету голови. Сама Світлана Леонідівна запропонувала енергійному П. очолити управління агропромислового розвитку, а вже через кілька місяців, як мовиться, стерла в порошок.

Не витримав тиску та істерик Шульц завідуючий відділом освіти Д.

Молодий директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді Р. розпочав активно працювати, але опісля відмовився виконувати вимоги голови РДА, що вели до порушення фінансової дисципліни. Згодом захворів: 27 грудня 2007 року його забрала швидка допомога. Звільнили – і не працевлаштували.

Завідуюча сектором райдержадміністрації Т. має власну думку, прекрасний фахівець, але відмовляється подавати брехню і липові звіти в облдержадміністрацію. Шульц такі не потрібні! Отже, треба сектор реформувати у відділ, а завідуюча нехай пише заяву на звільнення! А підтекст цього відомий: її чоловік-бізнесмен очолює в районі комітет з боротьби з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах. Він безкомпромісний з порушниками законів, що, зрозуміло, не подобається Шульц. І все ж таки Т. нещодавно звільнили з посади. Нині вона відстоює свої права у суді.

Коли ж закінчиться цей кошмарний кадровий рейвах у Бершаді?

ШТИЛЬ ЧИ СТИЛЬ?

Пропонуємо вашій увазі, шановні читачі, лише кілька штрихів, які допоможуть чіткіше окреслити прорахунки в роботі керівника потужного в минулому району. Ні, це не дрібниці. За ними – проблеми, які слід обов’язково вирішувати.

ТРУНА З “КОСМОСУ”

Делегацію польських побратимів важко чимось здивувати. Вони ж уже живуть у Європі. Але те, що побачили зарубіжні гості у Бершаді, їх розвеселило і водночас засмутило.

Перебуваючи у районному краєзнавчому музеї, вони звернули увагу на сусідній кінотеатр “Космос”, в якому розташувалося багато різних магазинчиків. Що вдієш, треба ж дирекції кіномережі виживати у цей непростий час. Отож змушені здавати в оренду приміщення приватним підприємцям.

Тому й торгують у кінотеатрі “Космос” трунами, хрестами, вінками.

ОЦЕ ОПЕРАТИВНІСТЬ!

Про яку ефективність ідеологічної роботи можна говорити, коли голова РДА Світлана Шульц 12 січня цього року вручала на сесії районної ради нагородженому керівнику грамоти, інші відзнаки за здобуті успіхи, особистий внесок, активну життєву позицію з... нагоди 15-ї річниці незалежності України, яке святкували ще в серпні 2006-го.

ДІАЛОГУ НЕ ВИЙШЛО

Як відомо, Президент України Віктор Ющенко закликав голів обласних, районних держадміністрацій, голів міст бути відкритими для своїх громадян. Про це він заявив на Всеукраїнській конференції «Порядність, прозорість, професіоналізм: чи готова місцева влада жити в Європі?». “Ведіть публічну діяльність, обнародуйте рішення, закликайте людей до обговорення того чи іншого питання. У них повинно бути відчуття своєї участі у прийнятті суспільних рішень”, – сказав він. Також підкреслив, що, на жаль, нині місцева влада “не звикла до діалогу”.

Що це так, засвідчили і підприємці району, які прийшли до райдержадміністрації, аби висловити з цього приводу недовіру, протест, за їх же недавнім бажанням призначеній головою РДА Світлані Шульц, іншим керівникам району і міста...

Коло проблем, які порушували численні промовці, у тому числі і з сіл, було досить різноманітним. Від вимог припинити руйнування Берщадського цукрового заводу до критики з приводу ринкових проблем, про насичення міста стаціонарними торговельними точками і “порядки” у них, які псують у багатьох випадках загальний його вигляд, порушують при їх спорудженні природний ландшафт Бершаді. Пікетувальники вимагали не тільки відставки окремих представників влади, а вже й самої Світлани Шульц. (З райгазети від 21 травня 2005 року).

ЗАЛЯКУВАЛИ – І ЗВІЛЬНИЛИ

Під час проведення XII конференції районної організації Народно-демократичної партії у виступі Вадима Оркуша – голови Красносільської сільської організації НДП, президента асоціації сільських, селищних голів-членів НДП Вінниччини та Красносільського сільського (тепер колишнього) голови було заявлено про втручання, залякування контролюючими органами, а також тиск з боку голови райдержадміністрації Світлани Шульц на діяльність та прийняті рішення сесією сільської ради і територіальної громади щодо власності сільських вуличних газових мереж та передачу їх Бершадському управлінню газового господарства.

КОЛЕГІЯ ДЛЯ “ГАЛОЧКИ”

Яку віддачу може дати засідання колегії райдержадміністрації, де обговорювалося питання погашення боргів з виплатою зарплати, коли на ньому не назвали жодного (!) прізвища винуватців створення такої ганебної ситуації і нікого з них (!) не запросили на трибуну для звіту?

ЗЕМЕЛЬНІ СТРАЖДАННЯ

Нещодавно видрукований у “Вінницькій газеті” відкритий лист жителів Голдашівки Бершадського району лідеру блоку “Український регіональний актив” Людмилі Супрун викликав широкий резонанс.

Селяни скаржилися, що з 2003 року не можуть одержати держані акти на право власності на землю.

Редакція найперше одержала відповідь від політика-юриста, в якій, зокрема, написано: “...беру цю справу під особистий контроль. Обіцяю, що разом з колегам по блоку ми доб’ємося утвердження справедливості”.

Голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака повідомив, що уже представник ПП “Черненко”, яке затягувало виготовлення необхідної документації, отримав 646 комплектів бланків для державних актів, і вони вже видані їх власникам.

Виявляється, Голдашівка не єдина на Бершадщині, яка страждає від бездіяльності та свавілля чиновників. Серед таких – села Серебрія, Чернятка, Маньківка, Березівка, Тернівка, Тирлівка та інші.

Тут варто наголосити: лише завдяки наполегливості заступника голови районної ради Петра Сугака, як кажуть, крига почала скресати.

А що ж робить райдержадміністрація, де є фахівці, створено навіть спеціальний відділ реформування в управлінні агропромислового розвитку? І за таку “працю” його начальника занесено на районну Дошку пошани!

Обурені жителі села Серебрії (14 підписів) пишуть, що вже сім років почувають себе безправними та безземельними внаслідок бездіяльності та пустих обіцянок сільського голови і керівника ПП “Зоря”, які не зацікавлені у видачі державних актів на землю, використовують її у власних інтересах.

Селяни не скаржаться, а вимагають нарешті видати їм державні акти.

Коли ж до всього додати ще й недавній депутатський запит на сесії районної ради від фракції Соцпартії та Партії регіонів про свавілля Світлани Шульц, яка нав’язувала жителям Кошаринець іншого землекористувача (ТОВ “Зернопродукт”, де директором філії її чоловік!), залякувала керівників товариств “Обрій” с. Тирлівки, “Світанок” с. Шляхової, то вимальовується зовсім неприглядна картина. Голова РДА свідомо порушує статті 14 та 41 Конституції України, ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією” та ст. 10 Закону України “Про державну службу”. До того ж усі знають секретний план Світлани Шульц: ТОВ “Зернопродукт” має захопити половину земель району, аж до Південного Бугу.

Невже так і станеться?

ЦЕНЗУРА ПО-БЕРШАДСЬКИ

Працюючи у журналістиці не один десяток років, автор цих рядків пережив, як кажуть, різні реформи і перебудови, навіть на собі відчув реакцію на критичні виступи в газеті (довелося побувати три роки у Магаданській області – на Чукотці), але те, як зуміла “зорганізувати” Світлана Шульц за 2,5 роки стосунки з районною газетою, перевершило все бачене досі.

Майдан поставив дуже високу планку щодо демократизації суспільства та профільних стандартів журналістів. Чітко визначені права і обов’язки співзасновників видань. Президент і Прем’єр-міністр обстоюють за публічність, прозорість влади у регіонах, налагодження між нею та журналістами партнерських стосунків, персональну відповідальність керівників районів щодо дотримання свободи слова, порушення прав працівників ЗМІ. Проте, на жаль, не для Бершаді.

Тут панує цензура, грубе втручання посадовців у діяльність колективу. Як і раніше, вже при новому редакторі, газету “Бершадський край” недофінансовують, влада не виконує укладені угоди, затверджену сесією районної ради програму підтримки ЗМІ. Мета одна – тримати на повідку редакцію, щоб та слухняно писала малиновим чорнилом, а редактор став жебраком і просив дотацію, мов милостиню.

За останні три роки у райдержадміністрації провели аж одну прес-конференцію, не підтримали жодного виступу газети, немає реагування на критичні публікації. Їх, до речі, боляче сприймають, як ніж у спину. З’явилися навіть заборонені теми. Раніше на багатьох апаратних нарадах у РДА “розбирали” статті і “виховували” при всіх редактора.

Як можна пояснити той факт, що торік чотирьом журналістам “Бершадського краю” у день професійного свята вручили лише грамоти? Конверти, бачите, забули. Їх так і не віддали до цього часу.

Світлана Шульц використовувала газету, як трибуну для розправи з неугодними членами партії “Собор”. Бо водночас і очолює районну організацію. Виключили, наприклад, усіма шанованого не лише в Бершаді Прокопа Похилу з рядів осередку – негайно в газету, лише на першу сторінку!

Невже це така важлива подія для читачів?

Для ветерана педагогічної праці то було великим ударом. Адже Прокіп Павлович у міській організації з першого дня її утворення. Чимало допомагав і матеріально.

“Чи не шкодую за тим, що трапилося? Звичайно, – зізнався він. – Болить інше. Так легко можна розігнати всю районну організацію. Хто ж тоді залишиться з Шульц?”

Прикро, але факт. Жителі Бершадського району вже кілька років не мають змоги слухати передачі місцевого радіомовлення (циклон зруйнував його мережу ще в 2000 році!), а потім перестала діяти і телестудія. Тираж paйгазети, хоча найбільший в області, охоплює менше третини дворів.

Виходить: бершадці позбавлені можливості отримувати необхідну інформацію про економічний і соціальний стан району, його громадське, політичне та культурне життя, висловлювати свої думки, пропозиції. Водночас це також негативно впливає на відкритість дій органів влади, чим підриває її авторитет та імідж.

Коли було, щоб Бершадь цілодобово слухала не свої позивні, а чечельницької телерадіокомпанії «Подільські комунікації» чи передачі від сусідньої, що в Ладижині?

Світлана Шульц полюбляє фотографуватися, або під державним прапором України у робочому кабінеті, або в улюбленому ресторані «Мандарин», про що засвідчує «Подільська медична газета» за 12 травня 2006 року. А бершадці за 2,5 роки так і не побачили її на знімках з механізаторами, свинарками, доярками, пташницями тощо.

ПЕРЕСТАРАЛАСЯ

Задум у голови райдержадміністрації нинішнього літа був непоганий – відзначити ветеранів спортивного руху Бершадщини.

І ось у газеті з’являється оголошення: “Запрошуємо вас на велике спортивне свято, приурочене до вшанування ветеранів спортивного руху всіх часів району (на честь 80-річчя...), яке відбудеться 8 липня 2007 року на районному стадіоні. Початок о 10-й годині”.

Дійство пройшло непогано. Правда, у п’ятницю, у робочий день. А кого це зараз цікавить? Дивує інше. Для чого, вибачте, “притягувати” цей захід до 80-річчя батька покровителя Світлани Шульц?

Перестаралася вона того дня. Тому що багато хто з присутніх, і тих, хто читав замальовку про ювіляра, очікували одержати інформацію, що батько покровителя голови РДА у молодості досягав хоча б невеликих вершин у спорті. Мав, приміром, звання майстра спорту чи був першорозрядником.

А так: “Працював на меблевій фабриці кочегаром, потім пакувальником меблів. Ще 14 років пропрацював завгоспом ДЮСШ”.

Багато з присутніх на стадіоні висловлювали думки: “Мої батьки мають більші заслуги перед районом, чому ж їх так не вшановують? Хіба вони гірші?”

На жаль, той захід не дав бажаного результату. Просто не спрацював. Така запопадливість, прогинання не підняли рейтинг патрона. Вийшло все навпаки.

ІМЕНИНИ З РОЗМАХОМ

Є запитання: “Для чого Президент України видає укази?” Звичайно, щоб їх виконували на місцях. То чому на Бершадщині не діє документ за №1583/99 “Про додаткові заходи щодо впорядкування відзначення пам’ятних дат і ювілеїв”?

Там пункт третій чітко гласить: “Заборонити проведення святкування особистих подій та пам’ятних дат у приміщеннях міністерств, державних комітетів, інших центральних та місцевих органів місцевої влади, державних установах і організаціях...”. У наступному – “Покласти персональну відповідальність за виконання цього указу на керівників центральних органів влади, голів місцевих адміністрацій”.

Ну і що?

Світлана Шульц як справляла свої іменини у приміщенні райдержадміністрації, так і гуляє. Торік майже тиждень, а нинішнього року дещо скромніше.

Як до мавзолею того дня йшли в райдержадміністрацію керівники, начальники, соратники по партії з квітами, подарунками. Зранку, у робочий час. Потім гостей приймали у кафе, що на околиці міста, а вже з 16.00 трапеза розпочалася у ресторані...

І все діється у робочий час на очах у жителів Бершаді, де нічого і ні від кого не приховаєш.

Хіба це не компрометація влади і особисто Президента? Ну, покивали пальчиком торік шановній Світлані Леонідівні за проведене пишне застілля (хтось написав у Київ), та й що? З неї, як з гуся вода.

Цікаво, що скаже з цього приводу Президент України Віктор Ющенко?

Петро МАНІЛЕНКО,

заслужений журналіст України.

м. Бершадь Вінницької області.

http://h.ua/story/71884/
www.bershad.com.ua - портал Бершадського району
Аватар користувача
Korespondent
Патріот міста Бершадь
Патріот міста Бершадь
 
Повідомлень: 147
З нами з: 22 жовтня 2007 11:29
Звідки: Бершадь

Повернутись до МІСЬКІ НОВИНИ, ПРО БЕРШАДЬ ПИШУТЬ...

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів