«Бершадь» (Вінниччина): Глумимося над пам'яттю?

Обговорення подій, новин, які відбуваються у нашому рідному місті та Бершадському районі

Модератори: bershad, Korespondent

«Бершадь» (Вінниччина): Глумимося над пам'яттю?

Повідомлення bershad » 27 березня 2007 16:37

«Бершадь» (Вінниччина): Глумимося над пам'яттю?

«Бершадь» (Вінниччина), 24 січня 2007

Я народився у важкі післявоєнні роки в Голдашівці, тут розпочинав свою трудову діяльність. Хоч зараз і мешкаю у Бершаді, в рідному селі на кладовищі вічним сном спочивають мати, сестра, братова, дружина, інша рідня. Прийду до них, щоб відвідати, і серце крається. До сліз стає боляче за друзів, односельців. Адже, працюючи у свій час водієм, проїхав більшість республік колишнього Союзу, але такого безладу, як на нашому кладовищі, щось не бачив.
Ворота давно "вросли" в землю, і скрізь панують бур'яни. Благоустроєм не займається ніхто роками. Ховають своїх рідних де хто хоче, ніякого порядку. Іноді, коли копають могилу на покійника, навіть добувають інші домовини. Ті ж, хто проводжає їх в останню дорогу, нерідко топчуться по інших захороненнях. Все це бачать і священнослужителі, яких у нашому селі аж два, представники місцевої влади і роками чомусь до цього немає ніякого діла. Чи не пора вже подумати про наведення всім миром порядку на цьому святому місці? Чи, може, взагалі слід "закрити" старе кладовище?

Адже в іншій частині села землю під нове вже виділили, навіть встановили хрест. Але ніхто не насмілиться здійснити поховання першим.

Якщо сільська влада та обидва священнослужителі не знають як зробити, то чому б не поцікавитися, як це організували у райцентрі? У свій час тут теж мала місце така проблема, однак тепер - порядок.
Резерви для цього є і в нашому селі. З того, наприклад, що залишилося від розтягнутого колишнього КСП - непоганий паркан біля ферми ВРХ, який теж уже пробують розбирати, і він може зникнути.
Так, майно розпайоване. Але від односельчан чув, що вони були б не проти, якби перенести його і обгородити кладовище. Зробити це знайшлося б кому. Он скільки тепер безробітних. Якби хтось організував у селі цю роботу, особисто обіцяю приїхати з Бершаді і працювати скільки треба. Пам'ять про наших рідних повинна жити вічно.

Филимон КОЗАК,
пенсіонер, ветеран праці.
м.Бершадь.

Від редакції. За два дні до того, як редакція отримала цього листа, відбулася нарада з сільськими головами, де було піднято це питання і поставлено завдання навести порядок на кладовищах. Відпрацювати визначену кількість днів можуть і ті, хто зареєстрований у центрі зайнятості. І добровольці знайдуться у кожній сільській громаді. Було б тільки кому повести їх за собою. Адже питання благоустрою у сільських громадах взагалі не повинні сходити з порядку денного.
УВАГА! Редакція "Православ'я в Україні" залишає за собою право не погоджуватися зі змістом статей, які оприлюднюються у розділі "Моніторинг ЗМІ". Статті публікуються в редакції першоджерела.


ВНИМАНИЕ! Редакция "Православия в Украине" оставляет за собой право не соглашаться с содержанием статей, публикуемых в разделе "Мониторинг СМИ". Статьи публикуются в редакции первоисточника.

http://orthodoxy.org.ua/ru/node/5662
З повагою Шевчук Олексій - адміністратор сайту
http://bershad.com.ua - Портал Бершадського району
http://oldi.com.ua - Комп'ютери та офiсна технiка
bershad
Адміністратор сайту
 
Повідомлень: 485
З нами з: 15 травня 2003 23:31
Звідки: Бершадь

Повернутись до МІСЬКІ НОВИНИ, ПРО БЕРШАДЬ ПИШУТЬ...

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів

cron