в м. Бершадь згорів центральний Універмаг

Обговорення подій, новин, які відбуваються у нашому рідному місті та Бершадському районі

Модератори: bershad, Korespondent

Чи постраждала ваша сімя від цієї пожежі?

Так
1
20%
Ні
4
80%
Певним чином
0
Немає голосів
Не розумію про що ви
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 5

в м. Бершадь згорів центральний Універмаг

Повідомлення Korespondent » 08 січня 2008 22:34

05.01.2007р в центральному Універмазі нашого міста сталася пожежа яка знищила сучасний торговий комплекс :(

За попередніми даними причиною пожежі стала несправна електропроводка, або залишені ввімкненими обігріваючі пристрої?

Кому щось відомо запрошую до участі в дискусії на дану тему...

Фото з пожежі можна переглянути в Бершадському фотоальбомі http://www.bershad.com.ua/fotoalbom/?cat=3&page=3&
Аватар користувача
Korespondent
Патріот міста Бершадь
Патріот міста Бершадь
 
Повідомлень: 147
З нами з: 22 жовтня 2007 11:29
Звідки: Бершадь

re

Повідомлення bershad » 01 лютого 2008 14:53

знайшов на одному з сайтів
В Винницкой области 4 часа тушили пожар в универмаге


В городе Бершадь Винницкой области пожарники почти 4 часа тушили огонь в универмаге.

Как сообщили в пресс-службе Министерства по вопросам чрезвычайных ситуаций, пожар в здании универмага, где торговые площади арендовали 40 предпринимателей, возник вчера в 16.55 в результате нарушения правил пожарной безопасности при использовании электрообогревателей.

В 20.40 силами 7 отделений Государственной пожарной охраны МЧС пожар был ликвидирован. Жертв и пострадавших нет. Огнем повреждены товары предпринимателей и отделки универмага.

На месте работала оперативная группа Главного облуправления МЧС.


http://www.pk.kiev.ua/country/2008/01/06/114943.html
З повагою Шевчук Олексій - адміністратор сайту
http://bershad.com.ua - Портал Бершадського району
http://oldi.com.ua - Комп'ютери та офiсна технiка
bershad
Адміністратор сайту
 
Повідомлень: 485
З нами з: 15 травня 2003 23:31
Звідки: Бершадь

Re: в м. Бершадь ЧП

Повідомлення Korespondent » 06 березня 2008 18:22

ПОЖЕЖА: ДО І ПІСЛЯ НЕЇ

Напевно, не було жодного засобу масової інформації в Україні, який би не писав про цю велику пожежу. Про неї нині щоденно нагадують обгоріле приміщення універмагу та розмови, в яких висловлюються різні припущення про причини виникнення пожежі, завдану вогнем шкоду і про те, що хтось нагрів руки на стихійному вогні... Що ж сталося насправді і який справжній обсяг завданої шкоди? За роз’ясненнями ми звернулися до фахівців.
Олександр СТЕПЧУК, начальник сектору дізнання головного управління МНС України у Вінницькій області, майор служби цивільного захисту:
— До пожежі призвело суміщення ряду факторів, найголовніші з яких – взаємні порушення правил пожежної безпеки як з боку приватних підприємців, так і дирекції універмагу. Щодо безпосередньої причини виникнення вогню, то наші фахівці і спеціалісти відповідних експертних органів УМВС України у Вінницькій області, провівши дослідження всіх вилучених речових доказів, спочатку висловлювали різні припущення, але згодом дійшли єдиного висновку: причиною виникнення пожежі стало коротке замикання електромережі в приміщенні універмагу. Конкретно – у відділі, де продавали дитячі коляски. А сталося воно внаслідок надходження в мережу великих пускових струмів. Як відомо, в той день працівники електромереж проводили тут роботи, періодично вмикали і вимикали світло (це підтверджено відповідними витягами з журналів). При вмиканні через мережу проходять великі пускові струми, які нерідко призводять до виведення з ладу побутової техніки. Існуючі запобіжники фізично неспроможні припинити подачу електроенергії і відсікти ці струми, тому що цей момент триває надзвичайно коротку мить – якусь частку секунди. Це велика проблема для всіх пострадянських країн, над нею працюють науковці. Захисна ж апаратура, яка існує, дуже дорога і економічно невигідна.
Чому не витримала мережа? Якби дріт був більшого діаметру, можливо, все б обійшлося. Та мережа в універмазі, побудованому в 1984 році, була розрахована на освітлення, а не на використання чималої кількості камінів, в тому числі масляних і з прихованими нагрівальними спіралями, що категорично заборонено на таких об’єктах.
Щодо збитків, то вони ще остаточно не визначені. Нині визначається, наскільки пошкоджена будівля. Для відшкодування збитків потрібні довідки, які мають юридичну силу (з печатками, штампами тощо). А більшість приватних підприємців понаписували довідки від руки (на суму 1 млн. 70 тис. грн.). На жаль, всі в основному скуповують товар на оптових ринках, де підтверджуючих документів не дають. Є й бажаючі нагріти руки на біді: один чоловік, який зовсім не працював в універмазі, підійшов з довідкою, що він торгував нитками, і згоріло в нього товару на 80 тисяч… А хіба може згоріти у відділі, де торгували дитячими памперсами, товару на 470 тисяч?
Наостанок скажу, що одним із факторів, що призвів до великих збитків, стало те, що в Бершаді відсутня газодимозахисна служба. Тож бершадські пожежники змушені були гасити спочатку вогонь з вулиці. Температура була настільки високою, що вода не долітала до вогню, випаровувалася прямо в повітрі… Лише відділення з Тульчина та Гайворона, які мають такі захисні костюми, змогли зайти прямо у вогонь і загасити його.
Микола СЛІСАРЧУК, голова правління Бершадського споживчого товариства:
– Про те, яких збитків завдано вогнем універмагові, зараз важко сказати. Нині приватне підприємство – до речі, єдине в області – «Будівельно-випробовувальна лабораторія «Вінницябуд» проводить експертизу стану будівлі. Адже були пошкоджені балки, несучі ригелі та інше. Приступити до ремонтних робіт ми зможемо тільки після повного вивчення стану приміщення і відповідних висновків спеціалістів. Нам пообіцяли, що це буде зроблено до 1 березня. Відтак почнемо роботи по забезпеченню стійкості, надійності і довговічності будівлі. Все буде зроблено для безпеки людей.
А щодо кількості орендарів, то більше, ніж їх там було, не буде. Буде проведено конкурс серед наших споживчих товариств, які б ефективно працювали, які внесуть кошти на відновлення універмагу. До речі, хотів би звернути увагу на один суттєвий момент: у газеті написали, що в приміщені універмагу або критого ринку працювали приватні підприємці або орендарі. Це не зовсім так, тому що сім відділів належало райспоживтовариству. Щодо того, яким буде майбутнє універмагу, то залишаться там ті, хто виявить бажання і хто входитиме в систему споживчої кооперації, чітко виконуватиме правила розпорядку, культури торгівлі. Користуючись нагодою, скажу: саме через це – відсутність культури торгівлі – ми зараз маємо проблеми із магазином «1000 дрібниць».
Збитки, завдані вогнем підприємству «Універмаг», склали 180 тис. грн. А що стосується підприємців, то тут важко сказати без відповідних фінансових та бухгалтерських документів. Хотів би ще сказати, що після вивчення відповідними службами ситуації у порушенні кримінальної справи було відмовлено. Однак деякі орендарі вважають, що це неправильно і хочуть, щоб хтось відповів у суді. Я розумію, що сталася велика біда, постраждало чимало людей. Але ж відповідальність повинна бути колективна – пошук цапа-відбувайла ні до чого не приведе. Загалом же, практикою доведено: чим менше хазяїв у таких закладах, тим більше порядку.
Роботи по відновленню цього закладу будуть проводитися за рахунок споживчого товариства. Подбаємо про належне опалення приміщення – плануємо його зробити електричним з використанням нічного тарифу. І знову ж таки: зробимо все для того, щоб і продавці, і покупці почували себе в безпеці та комфорті.
Олександр ГОНЧАРУК, начальник районного відділу УМНС України у Вінницькій області, підполковник служби цивільного захисту:
– А я хотів би звернути увагу на один момент, який не стосується безпосередньо пожежі, а свідчить зовсім про інше. Коли горів універмаг, то навколо нього зібралося дуже багато, грубо кажучи, роззяв. Це були переважно молоді люди, які… весело сміялися, підстрибували, фотографували мобільниками пожежу, надсилали своїм друзям повідомлення про подію, перекривали дорогу спецтранспорту, що поспішав на допомогу. Прикро було дивитися на цю картину, що явно дисонувала з тим, що відбувалося. Що ж, недарма кажуть: одні плачуть, а інші скачуть.
Як бачимо, пожежа в Бершаді стала ще й критерієм моральності багатьох людей.

Федір ШЕВЧУК.
Газета Бершадський край
www.bershad.com.ua - портал Бершадського району
Аватар користувача
Korespondent
Патріот міста Бершадь
Патріот міста Бершадь
 
Повідомлень: 147
З нами з: 22 жовтня 2007 11:29
Звідки: Бершадь

Re: в м. Бершадь згорів центральний Універмаг

Повідомлення Slavik » 11 квітня 2008 19:21

Я слышал, что универмаг сгорел. Было очень интересно видеть фотографии на сайте и прочитать в форуме об этом подробную информацию.
Люди, продолжайте информировать о происходящем :!:
Аватар користувача
Slavik
Патріот міста Бершадь
Патріот міста Бершадь
 
Повідомлень: 161
З нами з: 02 червня 2003 00:07
Звідки: Israel


Повернутись до МІСЬКІ НОВИНИ, ПРО БЕРШАДЬ ПИШУТЬ...

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів

cron