ВВЕДЕННЯ в Храм Пресвятої Богородиці

Обговорюємо релігійні теми діяльність церков, релігійних общин

Модератори: Korespondent, Luka

ВВЕДЕННЯ в Храм Пресвятої Богородиці

Повідомлення dragan » 23 листопада 2010 21:06

ВВЕДЕННЯ в Храм Пресвятої Богородиці (грецьк. Eisodos – вхід, лат. Praesentatio – представлення), християнське свято, встановлений у пам'ять апокрифічної події з раннього дитинства Пресвятої Діви Марії. Святкується 4 грудня (21 листопада за старим стилем). У Православній Церкві входить у число Богородичних дво-надесятих свят.
Згідно за літургійними переказами Церкви, що ґрунтується на 7 главі апокрифічного Протоєвангелія Якова (Іакова) (II ст.), батьки Діви Марії, Іоаким і Ганна (Анна), на знак подяки за дарування їм дочки в глибокій старості, обіцяли присвятити Її Богові, віддати на виховання і служіння при храмі. Коли Марії виповнилося три роки, Її батьки виконали обітницю. До торжества зібралися всі рідні, знайомі і багато юних дів; назустріч їм вий-шов первосвященик, оточений священиками, у числі яких був Захарія, батько Іоанна Хрестителя. Діва Марія, ніким не підтримувана, зійшла по сходах Ієрусалимського храму і ввійшла у Свята Святих.
Уперше згадування свята на Сході з'являється у VIII-IX ст.: у Синайському святковому Євангелії (715), у всіх грецьких місяцес-ловах з IX ст., але як про просту пам'ять, а не про свято. У Статуті Великої Константинопільської Церкви IX ст. на Введення не дано ніякої служби, але воно відзначене записом «Собор св. Бого-родиці, коли Вона принесена була батьками своїми, принесена в храм Господень у віці 3 років». У XI-XII ст. Введення на Сході ще було простою пам'яттю, що видно з місяцеслова при Євангеліях Остро-мировому (1056), Мстиславовому (до 1117), Охридському (13 в.), де для нього зазначене тільки літургічне Євангельське читання і де з ним суміщена інша пам'ять – святої Іуліанії. Однак уже з XII ст. у літургічних пам'ятниках Сходу уводиться служба Введенню, дуже близька по складу до сучасного.
Святкування Введення продовжується в цілому 6 днів – з 20 по 25 листопада. На Заході свято з'являється під грецьким впливом тільки в XIV ст. У Римі воно було введене папою Сикстом IV (XIV ст.), і служба його включена в Бревіарій як свято «за бажанням», «для деяких місць». Папа Сикст V у 1585 р. зробив його обо-в'язковим для всієї Католицької Церкви. У сучасному календарі Католицької Церкви Введення в храм – не свято, а пам'ять.
Православна церква за новим стилем святкує Введення 4 грудня.
До друку підготував
Олександр Драган
редактор газети “Слово Боже — УПЦ”
село Флорине, Бершадський район,
Вінницька область.
Приєднані файли
776-1.jpg
776-1.jpg (25.44 Кб) Переглянуто 1035 разів
Аватар користувача
dragan
Патріот міста Бершадь
Патріот міста Бершадь
 
Повідомлень: 118
З нами з: 06 січня 2008 11:34

help me write a comparative essay

Повідомлення ronnykings » 09 травня 2017 00:03

Formatting used in the apastyle paper itself is used in the outline. History, and the 50th anniversary this week of the march on ph. romeo and juliet paragraph summary of you approach your own personal statement with confidence and excitement.
If you are looking to become a consultant, or are already in a consulting role, the below resume tips for consultants can help eliminate some. resume writing services morris county nj Admissions, financial aid, academics, registration, campus and community life, resources, alumni and development.
Аватар користувача
ronnykings
Патріот міста Бершадь
Патріот міста Бершадь
 
Повідомлень: 1355
З нами з: 06 квітня 2017 00:37


Повернутись до Духовне життя району

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів