ВВЕДЕННЯ в Храм Пресвятої Богородиці

Обговорюємо релігійні теми діяльність церков, релігійних общин

Модератори: Korespondent, Luka

ВВЕДЕННЯ в Храм Пресвятої Богородиці

Повідомлення dragan » 23 листопада 2010 21:06

ВВЕДЕННЯ в Храм Пресвятої Богородиці (грецьк. Eisodos – вхід, лат. Praesentatio – представлення), християнське свято, встановлений у пам'ять апокрифічної події з раннього дитинства Пресвятої Діви Марії. Святкується 4 грудня (21 листопада за старим стилем). У Православній Церкві входить у число Богородичних дво-надесятих свят.
Згідно за літургійними переказами Церкви, що ґрунтується на 7 главі апокрифічного Протоєвангелія Якова (Іакова) (II ст.), батьки Діви Марії, Іоаким і Ганна (Анна), на знак подяки за дарування їм дочки в глибокій старості, обіцяли присвятити Її Богові, віддати на виховання і служіння при храмі. Коли Марії виповнилося три роки, Її батьки виконали обітницю. До торжества зібралися всі рідні, знайомі і багато юних дів; назустріч їм вий-шов первосвященик, оточений священиками, у числі яких був Захарія, батько Іоанна Хрестителя. Діва Марія, ніким не підтримувана, зійшла по сходах Ієрусалимського храму і ввійшла у Свята Святих.
Уперше згадування свята на Сході з'являється у VIII-IX ст.: у Синайському святковому Євангелії (715), у всіх грецьких місяцес-ловах з IX ст., але як про просту пам'ять, а не про свято. У Статуті Великої Константинопільської Церкви IX ст. на Введення не дано ніякої служби, але воно відзначене записом «Собор св. Бого-родиці, коли Вона принесена була батьками своїми, принесена в храм Господень у віці 3 років». У XI-XII ст. Введення на Сході ще було простою пам'яттю, що видно з місяцеслова при Євангеліях Остро-мировому (1056), Мстиславовому (до 1117), Охридському (13 в.), де для нього зазначене тільки літургічне Євангельське читання і де з ним суміщена інша пам'ять – святої Іуліанії. Однак уже з XII ст. у літургічних пам'ятниках Сходу уводиться служба Введенню, дуже близька по складу до сучасного.
Святкування Введення продовжується в цілому 6 днів – з 20 по 25 листопада. На Заході свято з'являється під грецьким впливом тільки в XIV ст. У Римі воно було введене папою Сикстом IV (XIV ст.), і служба його включена в Бревіарій як свято «за бажанням», «для деяких місць». Папа Сикст V у 1585 р. зробив його обо-в'язковим для всієї Католицької Церкви. У сучасному календарі Католицької Церкви Введення в храм – не свято, а пам'ять.
Православна церква за новим стилем святкує Введення 4 грудня.
До друку підготував
Олександр Драган
редактор газети “Слово Боже — УПЦ”
село Флорине, Бершадський район,
Вінницька область.
Приєднані файли
776-1.jpg
776-1.jpg (25.44 Кб) Переглянуто 1191 разів
Аватар користувача
dragan
Патріот міста Бершадь
Патріот міста Бершадь
 
Повідомлень: 118
З нами з: 06 січня 2008 11:34

Повернутись до Духовне життя району

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів