Свято наречення

Обговорюємо релігійні теми діяльність церков, релігійних общин

Модератори: Korespondent, Luka

Свято наречення

Повідомлення dragan » 04 січня 2011 21:15

Обрізання Господнє – велике (не двонадесяте) свято Української Православної Церкви. Святкується 14 січня. В Католицькій Церкві після початку 1970-х рр. не входить до загального календаря. Обрізання з часів Авраама у іудеїв здійснювалось над восьмиденними хлопчиками і служило знаменням входження в Заповіт з Богом (Буття 17:14, Левит 12:2-3). При обрізанні немовляті давалось ім'я Іісус Христос, що походив у плоті з племені Авраама, був також обрізаний на восьмий день після Свого народження і названий Ісусом – іменем, пророкованим Діві Марії архангелом Гавриїлом (Лука 1:32; 2:21).
Таким чином, Обрізання Господнє - це також свято наречення Господа іменем Іісус. Святкуванням обрізання Церква стверджує віру в те, що Іісус Христос був Боголюдиною і прийняв істинне тіло людини, а не примарне, як повчали деякі єретики (докети).
Початок свята відноситься до перших століть християнства. До нас дійшли повчання Отців Церкви IV ст. на це свято – Амфілохія Іконійського, Григорія Нісського, Амвросія Медіоланського та інших. Від V століття збериглась розмова на день обрізання Максима, єпископа Туринського. У IV ст. зі святкуванням Обрізання було поєднано святкування Василя Великого, тому в цей день здійснюється Божественна Літургія Василя Великого. Канон Обрізання написаний у VIII ст. Степаном Савваітом. Свято триває один день і служить одночасно завершенням свята Різдва Христового.
У Новому Заповіті обряд обрізання поступився місцем таїнству Хрещення прообразом якого він був.
До друку підготував
Олександр ДРАГАН,
редактор газети “Слово Боже — УПЦ”
село Флорине, Бершадський район,
Приєднані файли
tmb_70526_12917324380.jpg
tmb_70526_12917324380.jpg (5.77 Кб) Переглянуто 1116 разів
Аватар користувача
dragan
Патріот міста Бершадь
Патріот міста Бершадь
 
Повідомлень: 118
З нами з: 06 січня 2008 11:34

Повернутись до Духовне життя району

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів

cron