День Господній

Обговорюємо релігійні теми діяльність церков, релігійних общин

Модератори: Korespondent, Luka

День Господній

Повідомлення mikhajlo » 09 квітня 2011 14:50

Почитаймо день Господній

«Це день, що його створив Господь,
тож радіймо і веселімся в нім» (Пс. 118,24)

Дорогі в Христі!
Господь Бог не тільки створив людину до вічного щастя, але у своїй доброті накреслив для неї найпевнішу і нійкращу дорогу до цієї мети. Ця дорога – це Божі заповіді. Вони дані для нашого життя і є непорушним фундаментом щастя кожної людини. Вони є немов вітрило в кораблі і допомагають добре переплисти розбурхане життєве море. Тому не можемо забувати, що почитати день Господній, це наш християнський обов’язок.
Цей первісний день Господній, „День сьомий” чи „День суботній” Господь благословив і освятив на відпочинок і прославу діл, які Він створив протягом шістьох днів сотворення. Християни замінили його святкуванням неділі.
Неділя в основному зберігла всі первісні ознаки святкування „дня Господнього”, але злучила їх із Христом, та з ділом Відкуплення. Вже від ранніх апостольськиих часів, християни замість суботи почали святкувати неділю – „перший день тижня” чи „восьмий день” на честь нового життя, яке дав людям Христос своїми стражданнями, смертю і своїм світлим Воскресінням. Неділя втілює в собі всю радість Христового Воскресіння, яку християни з пошаною згадують не тільки кожного року на Великдень, але кожного тижня у неділю.
У тижневому численні часу, неділя є справді спомином Христового Воскресіння. Неділя – це Великдень тижня, в якому згадуємо перемогу Христа над гріхом і смертю, сповнення в ньому першого сотворення і початок нового. Неділі стосуються слова псальмопівця: „Цей день, який створив Господь, радіймо і веселімся в нім” (Пс. 118,24).
Христове Воскресіння стало головним чинником, на якому опирається християнська віра. Святий Єронім каже: „Неділя – це день Воскресіння, це день християн, це наш день”.
Безперечно для християн неділя, це свято установлене не на те, щоб ділити чергування часу, але щоб виявити його глибоке значення.
Один визначний генерал з латинноамериканських країв був дуже визначною і всіма шанованою людиною. Одного разу він приїхав візитувати військову частину, розміщену в Ріо де Жанейро. Керівництво тієї чатсини дуже ретельно готувалось до прийняття високодостойного гостя. Вони склали величезний протокол його перебування. Він прибув у частину в суботу ввечері. Наступним днем була неділя. Коли йому представили програму його перебування, він уважно перечитав її. Взяв ручку і все перекреслив і написав: „А де час, на Бога, на Літургію?”.
Важливість неділі визнається вже протягом двох тисяч років християнства. Другий Собор Ватиканський підтвердив традиційне значення неділі: „За апостольською традицією, яка бере свій початок від дня Воскресіння Христового, Церква святкує кожного сьомого дня пасхальне таїнство, яке слушно називає днем Господнім, або неділею” (Про Святу Літургію 106).
Святкуючи ень Господній людина прославляє Бога за всі Його чудні діла і речі, які Він створив. Дякує за дар життя і за всі інші одержані від нього ласки, відпочиває після тижневої фізичної праці, входить у духовне спілкування з Богом, беручи участь у спільному недільному зборі в церкві, де скріпляє свою віру словом Божим та Євхаристійним Хлібом. Належне і радісне святкування неділі відкриває людське серце до Бога і робить його чуйним до потреб ближніх, тобто до того, що є найважливішою заповіддю Христа Господа: „Люби Бога понад усе, а ближнього свого як самого себе”.
Ще в недалекому минулому в країнах християнської традиції святкуванню неділі сприяла масова участь людей у недільних відправах та цивільне законодавство, яке вважало недільний відпочинок недоторканим цивільним законом. Однак нині суспільно економічна революція глибоко вплинула на зміну колективної поведінки, та на знецінення неділі. Людям накинено звичай кінця тижня в розумінні тижневого відпочинку. Нерідко цей відпочинок проводиться у святкові дні, далеко поза домом, обмежується участю у громадських чи розважальних заходах. Це культурне явище має і свої позитивні прояви, оскільки може сприяти зберіганню справжніх цінностей людського розвитку, поступу, та цілості суспільного життя. Однак людина потребує не тільки фізичного відпочинку, але має внутрішню потребу святкувати – у біблійному значенні цього слова.
На жаль, коли неділя втрачає своє первісне значення, звужується до звичайного дня тижня, вік-енду, це може замкнути людину в звуженому обрії, який не дозволяє бачити неба і вона стає нездатною святкувати. Від нас християн вимагається не путати святкування неділі, яке повинне бути справжнім святкуванням дня Господнього, з навязаним поняттям кінця тижня, який помилково вважається днем звичайного відпочинку і розваги. Ми християни потребуємо духовної зрілості, яка б допомогла б нам бути нами самими. Бути послідовниками з нашим даром віри, готовими завжди виявляти укладену в нас надію. Потребуємо глибше зрозуміти неділю, щоб могти її святкувати навіть у важких обставинах з повною відкритістю Святому Духові.
Деякі молоді країни справді доказують що справді можливо з великою ревністю оживити святкування неділі, а інші через гадані суспільні труднощі, через брак сильних мотивацій віри проявляє занедбання участі у недільних відправах. В багатьох вірних послаблюється не тільки розуміння надзвичайної важливості Євхаристії, але й почуття обовязку вдячності Богові, та відчуття потреби молитися разом з церковною спільнотою.
Перед сценарієм нових ситуацій із ними пов’язаних труднощів, нам віруючим людям необхідно глибше зрозуміти і ясніше пізнати вартість і обов’язок, який Господь наклав на людину щоб освячувала і святкувала неділю.
Коли будемо розуміти і виконувати обов’язок святкування неділі, беручи участь у Євхаристії і через відпочинок насичений християнською радістю і братерством, тоді зможемо легше зрозуміти ці багатогранні виміри дня Господнього – неділі. Так збережемо свою гідність, свою ідентичність і зможемо освятити себе і світ.
Амінь.
Аватар користувача
mikhajlo
Середній рівень
Середній рівень
 
Повідомлень: 27
З нами з: 21 лютого 2011 16:16
Звідки: Бершадь- Голдашівка

Повернутись до Духовне життя району

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів

cron