БЕРШАДЬ: ПЕРЕДІЛ ВЛАСНОСТІ?..

Обговорення всіх тем пов'язаних з містом Бершадь форум Бершадський район.

Модератори: bershad, Korespondent

Повідомлення hadashot » 01 лютого 2006 11:58

Леонід Мотельович Рибак народився у Бершаді в 1950 р., тут все життя і мешкає. Він відомий (і не лише в Бершадському районі) як виробничник, правозахисник, опозиціонер до місцевої влади... Його батько до війни був головою єврейського колгоспу в Ободівці, сестра викладає в Бершадському медучилищі, брат живе в Уфі, завідує відділенням республіканської лікарні. Леонід Рибак виїздив з рідних місць лише на час служби в армії. Одружений з українкою, має двох синів-юристів, один з яких працює в Києві, другий — у рідній Бершаді. Як же сталося, що будівельник за фахом перетворився на голову колективного, згодом приватного сільгосппідприємства?

— Я пропрацював у колишній Чапаєвці, що тепер зветься Війтівкою, більше 28 років. Починав з техніка-будівельника, добудовував тамтешню птахофабрику, житлові приміщення, контору колгоспу, ферми, ковбасний цех... А у 2000 р. на загальних зборах при трьох кандидатах, двох з яких представляла райдержадміністрація, люди обрали мене головою агрофірми «Війтівська». За 2 місяці я реорганізував її, у відповідності із законодавством, у ПСП «Війтівське».

— Чому у вас почалися конфлікти з владою?

— Після обрання головою агрофірми став перевіряти бухгалтерські документи і виявив, що господарство має кредиторську заборгованість 3 млн 20 тис. грн, дебіторську — 1 млн 800 тис. ще радянських рублів. Ці гроші нам була винна птахофабрика. Потрібно було стягнути на користь господарства 1,8 млн радянських рублів (або понад 300 млн грн у перерахунку), щоб ліквідувати борги перед кредиторами. Але суд не задовольнив мій позов у зв’язку з пропущеними строками позовної давності, хоча їх можна було без проблем продовжити й розглянути справу по суті.

— Чому цю суму ніхто з ваших попередників не стягував з птахофабрики?

— Там була зацікавленість першої особи...

— Коли і як ця фабрика відійшла від Чапаєвського колгоспу?

— Десь у 1987 р. Велика, прибуткова, сучасна фабрика так сподобалася секретареві райкому партії, що він вирішив її забрати з володіння колгоспу й передати іншому власнику. Він хотів зробити її міжколгоспною і поставити там свого директора. Приміщення, які взяли для фабрики в інших колгоспах, їм повернули. З нашим же колгоспом був договір, що на протязі 5-ти років міжколгоспна фабрика повинна оплатити за передані їй приміщення 1,8 млн радянських рублів. Але вона не заплатила ні копійки. При цьому маю лист тодішнього керівника району Івана Григоровича Павлюченка, направлений в органи статистики, що фабрика повністю розрахувалася за наші приміщення, передані їй. Тобто сфабрикованим листом він фактично прикрив цю оборудку.
Міжколгоспну фабрику незабаром підпорядкували «Птахопрому». На загальних зборах директор фабрики Іван Іванович Андрушко запропонував, щоб кожен член трудового колективу подарував свої майнові сертифікати йому. Таким чином, фабрика опинилася в його руках.

— Ви справу в нього не виграли і залишилися в своєму господарстві із загальним боргом 3 млн грн. Як пішли справи?

— Перший рік йшла конфронтація з районним начальством, але тоді було
700 тис. прибутків, ми погасили частину кредиторського боргу. На сьогодні вже
1,5 млн погашено з тих трьох мільйонів. На другий рік роботи мене почали пресувати податковою, прокуратурою, міліцією... Я просто розривався між роботою і цими судами, перевірками безкінечними.

— Хто вам організовував ці перевірки?

— Голова райдержадміністрації Анатолій Олександрович Павліченко. Після обрання головою агрофірми в мене одразу виникла конфронтація з керівництвом району: голова райдержадміністрації хотів, щоб головою нашої агрофірми стала його людина...

— І коли обрали вас, він образився?

— Він колись казав мені в своєму кабінеті, що жид у нього в районі не може бути головою колгоспу.

— Проти вас врешті-решт порушили три кримінальних справи...

— Мене звинувачували в тому, що я якесь людське майно незаконно продав. А я продавав майно законно, бо ж гасив ним борги — тих три мільйони... Спочатку вилучили всі фінансові документи і рік не давали нормально працювати. Я спробував з’ясувати в прокуратурі, які ж кримінальні справи проти мене порушено, але слідчий заявив: таємниця слідства... На другий день після цього мене посадили на три доби, але з кримінальною справою так і не дали ознайомитися. Я з ізолятора попереднього утримання подав позов до суду на прокуратуру. Згодом і Бершадський, і Вінницький апеляційний суди визнали її дії по позбавленню мене волі незаконними. Всі кримінальні справи, які районна прокуратура порушувала проти мене, обласна прокуратура позакривала у зв’язку з відсутністю складу злочину. На цій же підставі старший слідчий податкової міліції також закрив кримінальну справу проти мене. Я вийшов на свободу, але ця історія коштувала життя моїй мамі: внаслідок отриманого стресу вона померла.

— А що це там за якась антисемітська складова проходить?

— У нас «п’ятої графи» в паспортах немає. Ми всі громадяни України. А слідчий прокуратури в поданні на затримання, на арешт, в трьох місцях написав, що затримати громадянина України Рибака Леоніда Мотельовича, єврея.

— Звідки він довідався, що ви єврей?

— В паспорті про це не написано, він мене про це не питав...

— Але заради чого?

— Щоб настроїти проти мене людей, які мають антисемітські погляди.

— В якому стані Війтівка залишилася?

— Було добре господарство. Тепер його розтягнули на сім частин. І винні в цьому в першу чергу голова райдержадміністрації, у другу — прокуратура.

Коментар
Ситуацію коментує голова Бершадської райдержадміністрації Анатолій Павліченко:
— У свій час у дуже міцному Війтівському колгоспі було сильне керівництво, однак у 1997 році там виникла криза. Треба було думати про заміну керівника господарства... На зборах я особисто рекомендував на заміну колишнього голови колгоспу Івана Збулевича — директора молочно-консервного комбінату. Але збори обрали Леоніда Рибака.
Три роки Рибак зволікав у господарстві з розпаюванням. Під час першого етапу розпаювання йому залишили майна майже на 3 млн грн на погашення кредиторської заборгованості. Майна було продано на 2,2 млн грн, але за заниженими цінами. Далі, він гасив кредиторську заборгованість, але не виплачував заробітну плату... Не надходило ні копійки й лізингодавцю, в якого господарство у свій час взяло комбайн «Джон Дір».
Знов відбулися збори. Було прийняте рішення зробити фермерсько-селянське господарство, яке б очолив Збулевич. Основна маса пайовиків перейшла до нього. У Рибака залишилося спершу 70 людей, а на другий рік і ті майже всі відійшли.
Він написав, що адміністрація за те, що він єврей, не давала йому можливості працювати. Дурниця це!.. Просто він був хорошим підприємцем, коли було що продавати, а як товару не стало...

Підготував
Василь Кізка

http://www.vaadua.org/Hadasot/Had114/03.htm
hadashot

Повідомлення vadim » 02 лютого 2006 00:51

Давайте не будемо перетворювати цей сайт та форум на передвиборчу агітацію!!!
І, ти більше, не чіпати тему семітів і антисемітів. Ми живемо в державі де до євреїв відносяться нормально , ИМХО.
Суджу по собі:
Батьки мої із Бершадського р-ну. Батько українець, мати на четверть єврейка (моя прабабка та прадід- євреї) є в моїй сімї також і молдавське коріння. А 10-20 поколінь назад....навіть уявити собі не можу....Моя дружина по батькові полька, а по матері наполовину українка наполовину словачка, а народилась в Будапешті (Угорщина)...на Західній Україні тут багато таких.... Виникає питання. В мене є син, хто він буде по національності???? Я скажу так, він є УКРАЇНЕЦЬ!!! Бо ми всі є такими. Якщо подивитись в минуле, то в кожного можна знайти коріння від печенігів і хозарів, гунів і скіфів, кіммерійців та варягів..... І , через 15-20 поколінь, українці змішаються з африканською та китайською расою(подивіться на США та Південну Америку, де метиси та мулати "в порядкє вєщєй", і це все сталось за якихось 150 років. Не вірите, подивіться на кількість негрів, арабів, в"єтнамців і.т.п в наших містах(Київ, Одеса, Харків...)...
vadim
Заслужений
Заслужений

Повідомлення vadim » 02 лютого 2006 02:27

Перепрошую, але ще хочу вставити своїх "п"ять копійок" щодо статті шановного Василя Кізки.
Я людина не місцева, Рибака не знаю і небачив, але якщо ви пишете статтю, і при цьому надаєте якісь факти, то не придумуйте багато лишнього.
Ви у футбол граєте? так, ні?... тоді я із вашого дозволу "заб"ю декілька голів у ваші ворота"
....цитата - коментарій....

1.....господарство має кредиторську заборгованість 3 млн 20 тис. грн, дебіторську — 1 млн 800 тис. ще радянських рублів. Ці гроші нам була винна птахофабрика. Потрібно було стягнути на користь господарства 1,8 млн радянських рублів (або понад 300 млн грн у перерахунку), щоб ліквідувати борги перед кредиторами.....

Як 1,8 млн рад.рублів, можуть перетворитись в 300 млн грн.,???? Або я дурний, або чогось НЕДОГАНЯЮ??? Перемножимо 1,8 млн., по тодішньому курсу $. 1$= 0.7 руб(це в кращі радянські часи), або 1 руб=1,43$ 1,8х1,43=2.57 млн$... а що таке 300млн. грн в даний час?
300/5,15=58млн.253тис$ Ви із калькулятором дружете??? Навіть за 15 років незалежності такі відсотки не набіжать!

2.....Його батько до війни був головою єврейського колгоспу в Ободівці.....

Не можу собі уявити єврейського колгоспу! Ви ще скажіть, що бачили єврея з лопатою! Я особисто-ні. :shock: :shock:

3. .....................люди обрали мене головою агрофірми «Війтівська». За 2 місяці я реорганізував її, у відповідності із законодавством, у ПСП «Війтівське»......

ПСП розшифровується як [u]ПРИВАТНЕ с/г п-ство, тобто його чи чиєсь особисте! Одним словом, ПРИХВАТИЗУВАВ!!![/u]

4.......На загальних зборах директор фабрики Іван Іванович Андрушко запропонував, щоб кожен член трудового колективу подарував свої майнові сертифікати йому. Таким чином, фабрика опинилася в його руках......

Смішно, всі ось так взяли і подарили свої сертифікати :!: :!: :lol: :lol: :lol:

5.......Перший рік йшла конфронтація з районним начальством, але тоді було
700 тис. прибутків, ми погасили частину кредиторського боргу. На сьогодні вже
1,5 млн погашено з тих трьох мільйонів. На другий рік роботи мене почали пресувати податковою, прокуратурою, міліцією.....

Яких прибутків??? А ви пробували платити податки із прибутку, щоб не трусила податкова, прокуратура та міліція :?:

6........— І коли обрали вас, він образився?

— Він колись казав мені в своєму кабінеті, що жид у нього в районі не може бути головою колгоспу........

Ще хтось третій чув цю фразу? Я на місті Павліченка, за наклеп подав-би до суду.

7.— Мене звинувачували в тому, що я якесь людське майно незаконно продав. А я продавав майно законно, бо ж гасив ним борги — тих три мільйони...

Дааа, багато розуму треба мати щоб продавати майно для погашення боргів :lol: :!:

8,На другий день після цього мене посадили на три доби, але з кримінальною справою так і не дали ознайомитися. Я з ізолятора попереднього утримання подав позов до суду на прокуратуру....

Із справою не ознайомили...Прямо 37 рік :!: Позов до суду на прокуратуру.... :D :D :D ...такого ще не чув :lol:

9. А слідчий прокуратури в поданні на затримання, на арешт, в трьох місцях написав, що затримати громадянина України Рибака Леоніда Мотельовича, єврея.

....не вірю що він так написав. В органах таких помилок не допускають. За таке при правильному підході до справи, можна полетіти з роботи.

10.— В якому стані Війтівка залишилася?

— Було добре господарство. Тепер його розтягнули на сім частин. І винні в цьому в першу чергу голова райдержадміністрації, у другу — прокуратура.

Ну да, сам майно за борги продав :wink:

Це була моя особиста думка, перепрошую якщо когось образив.
Потрібно побільше таких статей на форумі, від цього він ще стає цікавішим.
vadim
Заслужений
Заслужений

Повідомлення Суслик » 08 лютого 2006 15:49

За сертифікати правда а все інше піар 8) 8) 8) Винних без вини небувае :cry: :cry: :cry:
Когда делишся деньгами их становится меньше когда информацией ее становится больше а чтобы высоко летать крилья не нужны
Суслик
Активний учасник
Активний учасник

Повернутись до ОСНОВНИЙ БЕРШАДСЬКИЙ ФОРУМ БЕРШАДЬ ФОРУМ

Хто зараз онлайн

Користувачі, які зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів